Конкурс на найкращий аналітичний текст

Асоціація «Центр підтримки міжнародних ініціатив» організовує відкритий конкурс на участь у проекті: «Конкурс на найкращий аналітичний текст”, спрямований на українські середовища, що формують громадську думку.

Конкурс є формою підтримки незалежних мас-медіа та побудови спільного для всієї України простору громадянської свідомості.

Заявки на участь у конкурсі можуть подавати українські журналісти друкованих, телевізійних, мережних та радіо-ЗМІ, науковці та спеціалісти з галузі політології, соціології, міжнародних відносин, економіки, історії, а також студенти журналістики та медіазнавства з усієї України.

Для нас важливо, щоби пропозиції, які подаватимуться, в найрізноманітніший спосіб стосувалися питань, які стосуються розвитку, соціальних трансформацій, культури, політики, економіки, міжнародних відносин та новітньої історії України, які поширюють знання про країну-сусіда та спричиняються до покращення взаєморозуміння.

На конкурс прийматимуться роботи, які відповідають високим журналістським стандартам з погляду форми та мови, а їх зміст має відповідати пропонованим темам конкурсу.

Кожен учасник вибирає один із тематичних блоків й опрацьовує запропоновані в ньому теми:

Блок A. Зовнішня політика: 1. зовнішня політика України – шанси, виклики та загрози; 2. Перспективи розвитку відносин України з Російською Федерацією – які сценарії дій диктуватиме Москва та який напрям вирішення кризи обере Київ? 3. Розвиток моделі регіонального співробітництва України з сусідніми державами – можливість заново визначити дотеперішні форми кооперації.

Блок B. Трансформація державного устрою: 1. Перспективи трансформації державного устрою в Україні – децентралізація, федералізація; 2. Перспективи реформ правоохоронних органів та органів громадської безпеки. 3. Спадщина державного устрою СРСР та еволюція політичної системи України.

Блок C. Суспільство і держава: 1. Люстраційні та антикорупційні механізми – модель розв’язань, процедури реалізації, оцінка ефективності; 2. Довіра суспільства до влади та правоохоронних органів – стан, перспективи, виклики. 3. Громадська участь у територіальному самоврядуванні — чи модель залучення має шанс на успіх в українських умовах.

Блок D. Безпека: 1. Зміни в стратегічних напрямах зовнішньої політики та безпеки України – модель реформ системи національної безпеки. 2. Спадщина СРСР. Оцінка розв’язань у галузі ядерної зброї, що залишилася в Україні від СРСР. 3. Питання українсько-російського кордону. Переговори, вирішення та їх наслідки для сучасного становища на сході України.  

Блок E. Економіка: 1. Перспективи економічних та вільноринкових реформ в Україні – шанси їх запровадження, роль закордонної фінансової допомоги; 2. Роль олігархів в українській політиці – чи можливий відхід від олігархічної моделі економіки? 3. Програми допомоги з боку ЄС до 2013 року та їх ефективність для економічної трансформації України.

На конкурс можна подавати роботи рідною (повсякденною) мовою автора або польською мовою.

 

Конкурс організовується у двох категоріях:

Категорія I – для досвідчених журналістів, науковців і спеціалістів.

Категорія II – для студентів останнього курсу, що здобувають звання магістра, та аспірантів.

З-поміж надісланих робіт журі, яке складається з незалежних експертів та представників організаторів, вибере найкращі матеріали.

Для авторів найцінніших публікацій передбачено фінансові премії та участь у навчальному візиті до Польщі.

У категорії I:  I премія –  500 євро; II премія —  300 євро; III премія – 100 євро та виступ з рефератом на міжнародній науковій конференції.

У kategorii II: I премія — 250 євро; II премія – виступ з рефератом на міжнародній науковій конференції; III премія — виступ з рефератом на міжнародній науковій конференції.

 

Термін подання робіт закінчується 15 серпня 2015 року.

Роботи слід надсилати на адресу: konkurscwim@wp.pl

З усіма запитаннями просимо звертатися за адресою: konkurscwim@wp.pl

Заявка на конкурс: стягнути анкету

Положення про конкурс – стягнути

 

​ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС